TRAVELS // Portugal
LIFESTYLE // Trucizna naszych czasów
BEAUTY // Mikrodermabrazja
TRAVELS // Istanbul /
LIFESTYLE // Obóz Friends Training

Miramar - Senhor da Pedra

Kilkanaście kilometrów od Porto znajduje się miejscowość Miramar z piękną piaszczystą plażą, która jest wielokrotnie wspominana w ranking...


Kilkanaście kilometrów od Porto znajduje się miejscowość Miramar z piękną piaszczystą plażą, która jest wielokrotnie wspominana w rankingach najpiękniejszych plaż Europy. Jednak jej głównym atutem nie są ani szeroki pas piaskowego raju, ani wydzielone na wydmach ścieżki dla aktywnych plażowiczów - najpiękniejszym elementem plaży jest kapliczka Senhor da Pedra. Tak naprawdę, mimo, iż jest ona wspomniana w kilku źródłach internetowych mało o niej wiadomo. Zbudowana w XVII wieku zdaje się wynurzać z oceanu.


Gdy po długim spacerze odpoczywaliśmy w kafejce z widokiem na ocean usłyszałam stukot końskich kopyt. Okazało się, że to właściciele pobliskiej stadniny postanowili wybrać się na przejażdżkę brzegiem oceanu. Na zdjęciach udało mi się złapać jedynie tego pięknego siwusa, ale niekwestionowanym królem zastępu był piękny, kary koń rasy shire. 

 

Tę notkę piszę już z Polski. Pogoda na zdjęciach jest teraz dla mnie surrealistyczna, wydaje się jakby te pięć miesięcy w innym kraju było tylko krótkim snem. :) Czas wracać do polskiej rzeczywistości, ale przed nami jeszcze wiele notek ze zdjęciami z Portugalii :).

Trzymajcie się ciepło!

You Might Also Like

0 comments