TRAVELS // Portugal
LIFESTYLE // Trucizna naszych czasów
BEAUTY // Mikrodermabrazja
TRAVELS // Istanbul /
LIFESTYLE // Obóz Friends Training

Mikrodermabrazja - wskazania, działanie, efekty.

Ostatnio moja kosmetyczka zaproponowała mi skorzystanie z mikrodermabrazji ze względu na moje problemy z cerą - jej ziemistość i ogólną...Ostatnio moja kosmetyczka zaproponowała mi skorzystanie z mikrodermabrazji ze względu na moje problemy z cerą - jej ziemistość i ogólną złą kondycję. Jestem już po serii zabiegów, a na najczęściej zadawane pytania odpowiadam poniżej. 
  • Czym jest mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który ma na celu usunięcie warstwy rogowej naskórka i/lub jego głębszych warstw, a dodatkowymi atutami zabiegu są zwiększenie przepuszczalności naskórka oraz pobudzenie jego odnowy. Zależnie od wybranej metody zabieg różni się głębokością działania, a tym samym efektywnością i możliwością wystąpienia działań niepożądanych. 
Tym sposobem dogłębnie oczyszczamy cerę, wyrównujemy jej koloryt. Wraz z wierzchnią warstwą naskórka usuwa się zrogowaciałe komórki, zanieczyszczenia i nadmiar łoju. 

  • Jak wygląda zabieg?
Mikrodermabrazja polega na skierowaniu na skórę silnego strumienia kryształów korundu wyrzucanego pod ciśnieniem z głowicy aparatu, bezpośrednio w kierunku skóry. Kryształy te mają mają m.in. działanie antybakteryjne, dzięki czemu pomagają w leczeniu trądziku. 


  • Wskazania do zabiegu.
Mikrodermabrazja jest idealna dla Ciebie, jeżeli borykasz się z: fotostarzeniem skóry (następuje  pobudzenie procesów odnowy skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny), trądzikiem, bielactwem nabytym (skuteczność tłumaczy się aktywacją produkcji i uwalniania barwnika w wyniku pobudzenia metabolicznie nieczynnych melanocytów położonych w plamach bielaczych) czy rozstępami skórnymi.

  • Po zabiegu...
Skóra po mikrodermabrazji jest bardzo wrażliwa na bodźce i szybko traci zapasy wody, więc trzeba pamiętać o odpowiednim jej nawilżaniu.  Nie warto także od razu nakładać makijażu (czego nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć ;-).
W wyniku odsłonięcia skóry następuje szybka odbudowa tkanek i zastąpienie ich nowymi komórkami. Ponieważ mikrodermabrazja jest odbierana przez skórę jako swoisty "uraz", można  zaobserwować niewielkiego stopnia obrzęk i rumień, które zwykle utrzymują się około godziny, ale mogą trwać do dwóch dni. Jeżeli nie wiesz, jak Twoja skóra może zareagować nie umawiaj się na zabieg w dzień wielkiego wyjścia. :) Moja skóra jest dość odporna, więc od razu po zabiegu nie była zaczerwieniona ani podrażniona.

  Mam nadzieję, że coś niecoś :) rozświetliło się Wam w głowie. Jeśli chodzi o efekty, jakie ja mogłam zauważyć, to faktycznie moja cera została rozświetlona, jednak nie mogę powiedzieć, abym po serii zabiegów zauważyła jakąś konkretną poprawę. Natomiast świetnie sprawdza się u mnie nowe odkrycie z Hebe - facial scrub z nowo wchodzącej na polski rynek amerykańskiej firmy Petal fresh:
Używam go do peelingu twarzy i szyi, często zaraz po zastosowaniu nakładam porządną warstwę kremu nawilżającego i czekam aż się wchłonie. Po takim domowym zabiegu moja cera wygląda świetnie! 

You Might Also Like

1 comments

  1. Bardzo ciekawy post. Mikrodermabrazja faktycznie ma zbawienne działanie w przypadku osób cierpiących z powodu trądziku.

    OdpowiedzUsuń