TRAVELS // Portugal
LIFESTYLE // Trucizna naszych czasów
BEAUTY // Mikrodermabrazja
TRAVELS // Istanbul /
LIFESTYLE // Obóz Friends Training

Jak wybrać szablon dla swojego bloga? - Blogspot

Bardzo ważnym - o ile nie najważniejszym - elementem bloga jest jego wygląd . To od pierwszego wrażenia odbiorcy zależy, czy zostanie na ...


Bardzo ważnym - o ile nie najważniejszym - elementem bloga jest jego wygląd. To od pierwszego wrażenia odbiorcy zależy, czy zostanie na blogu dłużej niż trzydzieści sekund. Dopiero potem potencjalny czytelnik wertuje treść strony.
Czego więc unikać kiedy szukamy szablonu na swojego bloga?


 - ostrych kolorów i pstrokatych teł 
 
 - dużej ilości dodatków, migających odnośników i tym podobnych
 
 - "rozkrowienia bloga" - to nie zasługa samego szablonu ale naszej   późniejszej edycji, np. wrzucania zbyt dużych zdjęć bez dopisania do szablonu html odpowiedniego wersu który nam szerokość tych zdjęć automatycznie odpowiednio ustawi
 
 - braku spójności w kolorystyce i stylu
 
 - mało intuicyjnego interfejsu - co z tego, że szablon jest majstersztykiem od strony html kiedy nie wiem gdzie znajdę kolejne posty albo informacje o autorze? Jeśli chodzi o początkujących blogerów, lub też tych, których smykałka do pisania niestety nie pokrywa się z dobrym gustem co do wnętrza ich internetowego domu ;) polecałabym szablony klasyczne, z małą ilością kolorów, które naprawdę ciężko jest zepsuć. 

O ile nie będziecie zbytnio ingerować w kod oraz układ strony to większość szablonów pobranych z sieci pozwoli Wam zająć się odpowiednim contentem bez martwienia się o layout. 


Jeśli chodzi o mnie, jestem wielbicielką sliderów na blogu. Mam niezłe kuku na punkcie przesuwających się elegancko okienek, dzięki którym czytelnik może sobie wybiórczo oglądnąć zapowiedzi postów. Oprócz tego nie wyobrażam sobie bloga, który ma miejsce na posty o takiej samej szerokości jak side bar - wstawianie zdjęć na takiego bloga mijało by się z celem. 


Jak znaleźć darmowe szablony na bloggera? Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać "free blogger templates".Uwaga! Jeśli chcecie, aby Wasz blog wyglądał równie dobrze na komputerze jak i na tablecie czy telefonie pamiętajcie aby szukać layoutów z adnotacją "responsive template"!  

Poniżej znajdziecie kilka moich ulubionych szablonów na tę platformę, może akurat się komuś spodoba :) 
You Might Also Like

2 comments

  1. świetny post :) właśnie mocno zastanawiałam się nad zmianą szablonu u mnie, jeden wpadł mi tu w oko :D

    OdpowiedzUsuń